Viešojoje įstaigoje Kazlų Rūdos socialinės paramos centre vykdomas projektas „Atsakau už tai kaip aš gyvenu savo gyvenimą“. Siekiant įgyvendinti išsikeltus projekto tikslus: suteikti žinių apie kopriklausomybę, SAV, Al-Anon; suteikti žinių apie galimus problemų sprendimo būdus, kurias sukėlė psichoaktyvių medžiagų vartojimas artimoje aplinkoje, priklausomybių konsultantas Remigijus Balčiūnas suorganizavo paskaitą „Priklausomybės mūsų gyvenime“, vykusią š. m. spalio 28 dieną viešosios įstaigos Kazlų Rūdos socialinės paramos centro Šiltuose namuose.

Šios paskaitos lektorius Eimantas Botyrius, asociacijos „Keisk Požiūrį“ pirmininkas, susirinkusius dalyvius supažindino kaip veikia priklausomybės ligos, kokios šių ligų priežastys bei pasekmės, išvardino keletą būdų kaip ieškoti išeičių šioms problemoms spręsti. Paskaitos metu sužinojome, kad sveikata tai žmogaus fizinė, psichologinė, socialinė, dvasinė gerovė, o ne tik ligos ar negalios nebuvimas.

Anot lektoriaus, kalbant apie priklausomybes didžiausias dėmesys skiriamas pasekmėms, tuo tarpu, priežasčių dažnai niekas nesiaiškina, tai ir yra didžiausia problema, nes žmogus visada turi apgalvoti kodėl?, kokia to priežastis? Tik išsiaiškinus priežastį galima ištrūkti iš nuolat besisukančio priklausomybės rato.

Paskaitos metu sužinojome problemas, su kuriomis susiduria vartojančių psichoaktyvias medžiagas asmenų artimieji, tai yra didelė trauma visai šeimai, kuri giliai paveikia vaikų vystymąsi ir antrųjų pusių emocinę bei fizinę sveikatą. Sergančių asmenų artimiesiems atitenka finansinė atsakomybė bei atsakomybė už vaikų gerovę. Sergančių asmenų artimieji įvairiais būdais stengiasi padėti nustoti vartoti, mėgina užglaistyti vartojimo sukeltas pasekmes, slepia šią problemą šeimoje, prisitaiko prie iškreiptos aplinkos. Ilgainiui, šeimoje vyraujant žlugdantiems santykiams tarp vyro ir žmonos, susiformuoja stiprus ryšys, kuris yra iškeliamas aukščiau nei visi kiti. Tai vadinama kopriklausomybe.

Dėkojame asociacijos „Keisk požiūrį“ pirmininkui Eimantui Botyriui, kurio pasidalintos žinios ir patirtis, iš tiesų, daugeliui dalyvių pakeitė požiūrį į priklausomybių problemas, paskatino asmeniniam tobulėjimui.

Direktoriaus pavaduotoja bendriems reikalams Aistė Žitkienė