Pažinti savo kraštą – tai pažinti save, savo identitetą, tradicijas bei kultūrą. 2019 m. spalio 23 d. viešosios įstaigos Kazlų Rūdos socialinės paramos centro Senelių globos namų gyventojai, dienos centro lankytojai kartu su darbuotojais lankėsi Višakio Rūdoje.

Ekskursija prasidėjo nuo Višakio Rūdą labiausiai išgarsinusio, šimtmečius menančio,  pasakojimais apipinto šaltinėlio. Jis žinomas ir šventu vadinamas dėl savo gydomosios galios. Iš lūpų į lūpas yra perduodama, kad kadaise žmonės iš toli atvykdavo gydytis, taip šaltinėlis išgarsėjo, žmonės pagijo, kai kurie net iš nepagydomų ligų. Ir mes šaltinio vandens prisisėmėme, gal ir mūsų ligas išgydys.

Pasivaikščiojus miške, prisisėmus šaltinio vandens, ekskursija persikėlė į Valdo Arbašausko sodybą, kurioje mus sutiko ir svetingai priėmė pats šeimininkas. Šeimininkas mums parodė visokių daiktų muziejų, kuriame, ko tik nerasi, apstu visokių rakandų. Aprodė savo valdas, kuriose yra ką pažiūrėti, kieme – net du tilteliai per Višakio upę. Džiaugiamės, kad neseniai duris atvėrusiame muziejuje mes buvome vieni iš pirmųjų lankytojų.

Ekskursiją užbaigėme sočiai ir skaniai pavalgydami socialinės darbuotojos Ramutės virtos moliūgų sriubos.

         Direktoriaus pavaduotoja bendriems reikalams Aistė Žitkienė