Kazlų Rūdos socialinės paramos centras - rūpinamės jumis!!!

Pr-Pn: 8.00 - 17.00

Atsakau už tai kaip aš gyvenu savo gyvenimą

Baigtas įgyvendinti projektas „Atsakau už tai kaip aš gyvenu savo gyvenimą“.

Problemos, kurias sukelia vartojantys psichoaktyvias medžiagas asmenys yra didelė trauma visai šeimai, kuri giliai paveikia vaikų vystymąsi ir antrųjų pusių emocinę bei fizinę sveikatą. Sergančių asmenų artimiesiems atitenka finansinė atsakomybė bei atsakomybė už vaikų gerovę. Sergančių asmenų artimieji įvairiais būdais stengiasi padėti nustoti vartoti, mėgina užglaistyti vartojimo sukeltas pasekmes, slepia šią problemą šeimoje, prisitaiko prie iškreiptos aplinkos. Ilgainiui, šeimoje vyraujant žlugdantiems santykiams tarp vyro ir žmonos, susiformuoja stiprus ryšys, kuris yra iškeliamas aukščiau nei visi kiti. Tai vadinama kopriklausomybe.

Projekto tikslas: Teikti kvalifikuotą specialistų pagalbą asmenims, susiduriantiems su problemomis, kurias sukelia arba sukėlė psichoaktyvių medžiagų vartojimas artimoje aplinkoje, motyvuojant keisti savo gyvenseną ir mąstyseną, tam kad sumažėtų įtampa ir susiformuotų objektyvus požiūris į tinkamus problemos sprendimo būdus.

Projekto uždaviniai:

  • Suteikti žinių apie kopriklausomybę, SAV, Al-Anon;
  • Suteikti žinių apie galimus problemų sprendimo būdus, kurias sukėlė psichoaktyvių medžiagų vartojimas artimoje aplinkoje;
  • Sudaryti galimybes dalyvauti tarpusavio palaikymo grupėse;
  • Sudaryti galimybę lankytis individualiose psichologo bei priklausomybių konsultanto konsultacijose.

 

Projekto įgyvendinimas: