Š. m. balandžio 22 d. viešosios įstaigos Kazlų Rūdos socialinės paramos centro Dienos užimtumo suaugusiems asmenims su negalia padalinyje įvyko oficialus Sensorinio kambario atidarymas. Šventėje dalyvavo Kazlų Rūdos savivaldybės vicemeras Justinas Kazla, Kazlų Rūdos Švč. Jėzaus Širdies parapijos klebonas kun. teol. dr. Žydrūnas Kulpys, įstaigos administracijos atstovai, darbuotojai ir klientai.

Įstaigos direktorė Renata Andriušienė džiaugėsi, kad pavyko sėkmingai įgyvendinti projektą „Nauji pojūčiai, naujos emocijos“. Šiam projektui lėšos skirtos iš Kazlų Rūdos savivaldybės Socialinės paramos plėtojimo ir visuomenės sveikatinimo programos, o kad išsikelti tikslai būtų pilnai įgyvendinti, didžiąja dalimi prisidėjo pati įstaiga.

Sensorinio kambario atidarymo proga buvo perkirpta juostelė, parapijos klebonas pašventino patalpą, kad kambario lankytojai patirtų ne tik emocinę, bet ir dvasinę ramybę. Atidarymo šventės dalyviai turėjo galimybę išbandyti Sensorinio kambario privalumus ir patirti naujus pojūčius.

Projektu „Nauji pojūčiai, naujos emocijos“ siekta išplėsti įstaigos paslaugų spektrą ir užtikrinti paslaugų kokybę aktyviems vaikams, autistams, asmenims turintiems klausos ar regos susilpnėjimą, kenčiantiems nuo demencijos ar  Alzheimerio ligos.

Įsisavinus projekto lėšas, buvo įsigyta: burbulinis vamzdis, šviečiantys pluoštai burbulų vamzdžiams, akriliniai veidrodžiai, šviesos pluoštų užuolaida, sensorinė burbulų siena, pagalvėlės su emocijomis, sėdaišiai, kiliminė danga, roletai, atlikti  remonto darbai.

Sensorinio kambario įrangos dėka bus lavinami ir stimuliuojami visi trys pojūčiai: rega, klausa, ir lytėjimas. Sensorinės erdvės lankytojai jausis laimingesni, greičiau nurims, sumažės agresija, pagerės miego kokybė. Taip pat šis kambarys padės didinti asmens sąmoningumą bei dėmesio koncentraciją, gerins atmintį, pažinimą ir kalbą, lavins smulkiąją motoriką.

Ateityje planuojama projektą plėtoti – įsigyti daugiau priemonių, kurių pagalba lankytojai turės dar didesnę naudą, stiprinant emocinę ir psichologinę savijautą.

Direktoriaus pavaduotoja socialiniam darbui  Jolita Gustaitienė