Viešosios įstaigos Kazlų Rūdos socialinės paramos centro Dienos užimtumo padalinyje, kuris nuo šių metų perkeltas į įstaigos padalinį, esantį Vytauto g. 45A, Kazlų Rūdoje, teikiamos paslaugos suaugusiems asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims. Padalinio lankytojai noriai bendrauja, dalyvauja  įvairiose veiklose. Dirbantys specialistai pastebėjo, kad čia ateinantiems žmonėms svarbu ne tik stiprinti turimus, ugdyti naujus įgūdžius, bet reikia ir poilsio, atsipalaidavimo, naujų potyrių, gerų emocijų.

Vienas iš įstaigos 2021 m. veiklos tikslų buvo sensorinio kambario įrengimas Dienos užimtumo padalinyje.

Todėl buvo parengtas projektas „Nauji pojūčiai, naujos emocijos“ (projekto vadovė Ingrida Prakapavičienė), pateiktas Kazlų Rūdos savivaldybei. Po atrankos, mūsų projektui dalinai finansuoti buvo skirta lėšų iš Kazlų Rūdos savivaldybės Socialinės paramos plėtojimo ir visuomenės sveikatinimo programos. Kad būtų pasiekti projekto tikslai, didesne dalimi prisidėjo ir pati įstaiga.

Džiaugiamės, kad įrengus kambarį, atsirado erdvė, kur Dienos užimtumo padalinio lankytojai galės atsipalaiduoti, mėgautis naujais pojūčiais, patirti teigiamas emocijas.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad sensorinės erdvės turi žmogui kompleksinį poveikį: padeda jaustis laimingesniam, mažina agresiją, gerina apetitą, miego kokybę.

Šiuo ir kitais įstaigoje vykdomais projektais siekiame gerinti teikiamų paslaugų kokybę Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojams.

Kitais metais planuojama projektą tęsti: sensorinį kambarį papildyti naujomis priemonėmis.

Viešosios įstaigos Kazlų Rūdos socialinės paramos centro direktorė

Renata Andriušienė