Įgyvendinant projektą „Sveikatos šaltinio beieškant“, š. m. lapkričio 27 dieną Kazlų Rūdos savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko viešosios įstaigos Kazlų Rūdos socialinės paramos centro organizuojamas seminaras-forumas „Priklausomybės ir su jomis susijusių problemų mažinimas Kazlų Rūdos  savivaldybėje“.

Pirmoje seminaro – forumo dalyje Marijampolės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Mantas Čėsna, Marijampolės pedagoginės psichologinės tarnybos direktorė Gražina Ambrasienė ir Kazlų Rūdos pedagoginės psichologinės tarnybos bei „Pilnų namų“ bendruomenės psichologė Justa Arlauskaitė pristatė Kazlų Rūdos savivaldybės priklausomybės ligų statistiką bei priežastis, įvardino, koks vaidmuo atitenka sveikatos priežiūros ir socialinėms įstaigoms, mažinant priklausomybes.

Antroje dalyje savo patirtimi ir žiniomis dalinosi PLSA priklausomybių konsultantas Deividas Smailys, socialinio projekto SOBER.LT įkūrėjas, priklausomybių tyrinėtojas ir blaivios mąstysenos treneris Artūras Bakanovas ir kt. Diskusijos metu dalyviai buvo supažindinti su naujausiais priklausomybės gydymo būdais, metodais ir etapais, buvo pristatytos bendradarbiavimo strategijos priklausomybių srityje.

Seminaro-forumo vedančioji Edita Nadaitė puikiai vedė renginį ir paskatino įdomią diskusiją, į  kurią įsitraukė ir atvykę dalyviai: Kazlų Rūdos savivaldybės socialinės paramos ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Judita Simonavičienė, Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus mobilios komandos atstovai, Lietuvos probacijos tarnybos Kauno regiono skyriaus vyriausioji specialistė Violeta Lekeckienė, asociacijos „Keisk požiūrį“ pirmininkas Eimantas Botyrius ir kt.

Priklausomybės ir su jomis susijusios problemos yra itin aktuali tema ir tik, veikiant kartu, bendradarbiaujant, galima pasiekti teigiamų rezultatų.

Dėkojame renginio organizatoriui Remigijui Balčiūnui ir visiems dalyvavusiems!

Direktoriaus pavaduotoja bendriems reikalams Aistė Žitkienė