2019 m. spalio mėn. 22 d. viešosios įstaigos Kazlų Rūdos socialinės paramos centro Šiltuose namuose vyko seminaras tema – „Streso, patiriamo socialiniame darbe įveika: reikalingų įgūdžių formavimas“. Mokymų metu teorinėmis bei praktinėmis žiniomis dalinosi Marijampolės kolegijos pedagogikos, menų ir socialinio darbo katedros doc. dr. Vilma Liaudanskė.

Ši mokymų tema buvo pasirinkta ne atsitiktinai –  socialinis darbas yra priskiriamas prie daugiausiai streso sukeliančių profesijų, ją lenkia tik gaisrininkai ir pedagogai.

Seminaro metu sužinojome streso priežastis, kad stresas neigiamai paveikia žmogaus sveikatą, išvaizdą, pasitikėjimą savimi, socialinį gyvenimą ir galiausiai karjerą. Manoma, kad stresas ne visada yra tik žalingas, „Gyvenimas be streso tolygus mirčiai“ – sakė pirmasis streso tyrinėtojas kanadiečių gydytojas ir mokslininkas Hansas Selye.  Saikingas stresas yra naudingas, nes pareikalauja fizinių ir dvasinių jėgų sutelkimo, praturtina patirtį, padeda geriau pažinti save, mokytis ir stiprėti.

Antroje seminaro dalyje mokėmės kaip kovoti su stresu ir suvaldyti emocijas. Svarbu stengtis pažinti save, adekvačiai priimti savo nesėkmes ir klaidas, nebūti vienam su savo stresais, mokytis sušvelninti savo fizines reakcijas į stresą ir kt. Anot lektorės, iškilusią problemą reikia spręsti, „žiūrint“ pro tokios spalvos akinius, kurie labiausiai patinka.

Dėkojame doc. dr. Vilmai Liaudanskei, pasidalinusiai žiniomis, kurios pravers ne tik profesinėje veikloje, bet ir kasdieniniame gyvenime.

 

Direktoriaus pavaduotoja bendriems reikalams Aistė Žitkienė