Įgyvendinome projektą „Vidinė ramybė – šviesa sau ir aplinkiniams“ . 2023-11-07 projekto partnerio patalpose, Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešojoje bibliotekoje, vyko terapinių garsų edukacija „Transcedentinis garso patyrimas – Gongų maudynės“. 

Edukaciją vedė kaunietė Jūratė Valiūnė kartu su savo mama Ramalda.  Jūratė tikino, jog gongas tai ne tik muzikos, tačiau ir geros savijautos instrumentas. 

Norint gerai jaustis neužtenka vien sveikai maitintis, gyventi fiziškai aktyvų gyvenimą, reikia ir sugebėti valdyti stresą. Toks ir buvo šio projekto tikslas – stiprinti projekto dalyvių atsparumą stresui ir mažinti jų emocinę įtampą.

Edukacijoje dalyvavo 12 įstaigos darbuotojų ir 15 Senelių globos namų gyventojų. Iš pradžių buvo pristatyti visi terapijoje naudojami instrumentai. Visi gyventojai bei darbuotojai buvo supažindinti su būgnų, gongų ir dubenėlių skleidžiamais garsais, vibracija. Vėliau vyko gongų terapija, visi dalyviai atsipalaidavę klausėsi „Gongų maudynių“. Šis patyrimas leido atsipalaiduoti, užmiršti visus rūpesčius, paleisti emocinę įtampą. Juk gongų garsai skleidžia sustiprintą rezonansinę vibraciją, padedančią subalansuoti žmogaus emocinę būklę, net gydančią ligas.

Ši patirtis labai patiko tiek gyventojams, tiek darbuotojams. Pastarieji sakė kartosiantys šią patirtį ir ateityje dalyvaus Gongų terapijose.

Rekomenduojame Jūratę Valiūnę ir jos mamą Ramaldą Gasiūnienę, kaip labai šiltas asmenybes, galinčias vesti į garsų transcendentinę kelionę.